Nabożeństwo majowe w naszej parafii

Dodane: 2 maja 2021

W miesiącu maju w naszej parafii odbywają się nabożenstwa majowe po każdej mszy świetej w tygodniu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

Jako ciekawostkę pragniemy dodać, że w ubiegłym roku zostały dodane nowe wezwania do Litanii loretańskiej. Wprowadzone w języku łacińskim przez Stolicę Apostolską 20 czerwca 2020 r., brzmią w języku polskim kolejno: „Matko miłosierdzia” (po „Matko Kościoła”), „Matko nadziei” (po „Matko łaski Bożej”), „Pociecho migrantów” (po „Ucieczko grzesznych”). Wezwanie „Matko miłosierdzia”, które w polskiej wersji Litanii już było w użyciu (po wezwaniu „Matko łaski Bożej”), będzie znajdować się w nowym miejscu.

Poniżej dwie werji audiowizualne wykonania Litanii Loretańskiej:

1. Aranżacja wchodzi w skład projektu "Pocieszycielka Strapionych" realizowanego przez Fundację wraz i Narodowym Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura w sieci".

2. Jezuicka litania loretańska w "Modlitwie w drodze". śpiew: Kasia Bogusz lira korbowa: Joachim Mencel