INFORMACJE DLA RODZICÓW CHRZESTNYCH:

Do godności chrzestnych mogą być dopuszczone osoby, które:
  • przyjęły sakrament bierzmowania
  • są praktykującymi katolikami
  • jeśli są małżeństwem żyją w związku sakramentalnym
  • stosowny dokument jest wydawany osobom, które zamieszkują na terenie naszej parafii
  • chrzestny musi mieć ukończone 16 lat

POGRZEB KATOLICKI

Aby przygotować uroczystości związane i pochówkiem zmarłego należy dostarczyć następujące dokumenty:
  • akt zgonu
  • karta zgonu
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala)
  • jeśli zmarły przez ostatni czas przebywał poza naszą parafią zezwolenie na pogrzeb w naszej parafii (wystawia je ks. Proboszcz i parafii ostatniego zamieszkania)

DOKUMENTY DO ŚLUBU

•  metryki chrztu św. / ważne pół roku /
  •  świadectwa bierzmowania
  •  ostatnie świadectwa i nauki religii
  •  dokumenty i USC / ślub konkordatowy / lub akt ślubu cywilnego
  •  akt zgonu małżonka / wdowiec, wdowa/
  •  dokumenty i katechezy przedmałżeńskiej / tzw. PRE-KANA /
  •  Dowód Osobisty
  •  należy się zgłosić w kancelarii parafialnej trzy miesiące przed ślubem
  •  świadkami do ślubu mogą być tylko osoby pełnoletnie i mogące przystępować do Spowiedzi i Komunii św.
Nauki przedmałżeńskie / PRE-KANA / dla dekanatu siewierskiego są głoszone w naszej parafii w Trzebiesławicach w każdą I i II sobotę miesiąca o godz. 9.00. Zajęcia mają miejsce w sali katechetycznej na plebanii. Miesiące: marzec, maj, wrzesień, listopad.

DOKUMENTY DO BIERZMOWANIA

•  metryka chrztu św. / jeżeli chrzest św. miał miejsce w innej parafii /
  •  zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na lekce religii
Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie i działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku i przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej