Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! Jan Paweł II

Msza Wigilii Paschalnej

Dodane: 1 kwietnia 2018
Dobiegł końca Wielki Post – okres przygotowania do Wielkanocy, czas oczyszczenia i nawrócenia. W Wielki Czwartek weszliśmy w samo sedno tajemnic naszej wiary: w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święte Triduum Paschalne to dla katolików najważniejsze dni w roku - w Wielki Czwartek sięgamy do źródła, i którego wywodzi się Msza Święta, do Ostatniej Wieczerzy; Wielki Piątek jest dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa, dniem kiedy nie sprawuje się Eucharystii, bo jedna ofiara została złożona tego dnia na Golgocie. Cisza Wielkiej Soboty przerywana jest po zapadnięciu zmroku Mszą Wigilii Paschalnej, zwiastującej Zmartwychwstanie i rozpoczynającej obchód Świąt Wielkiej Nocy.

Msze Święte

Trzebiesławice
Poniedziałek
8:00
Wtorek-Piątek
17:00
Sobota
8:00
Niedziela
8:00 | 11:30
Gołuchowice
Niedziela
10:00

Intencje Mszalne

Cmentarz

Kościół w Sieci

Liturgia Słowa