Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! Jan Paweł II

Grób Pański A.D. 2018 W naszym kościele

Dodane: 30 marca 2018
Zgodnie i polską tradycją Groby Pańskie w kościołach buduje się w Wielki Piątek. Po liturgii wielkopiątkowej Ciało Chrystusa (w postaci opłatka umieszczonego w monstrancji) zostaje przeniesione do symbolicznego grobu. - Od lat nawiązują one do aktualnej sytuacji w kraju i na świecie. Groby często symbolizowały trudne polskie doświadczenia - podkreślił proboszcz warszawskiej katedry św. Jana Chrzciciela ks. Bogdan Bartołd. Tradycja strojenia Grobu Pańskiego wywodzi się ze średniowiecza. W XVIII wieku zwyczaj ten zanikł prawie w całej Europie. Zachował się tylko w Austrii, na Węgrzech, w Polsce i w południowych Niemczech. Dzień Krzyża http://prymaspolski.pl/dzien-krzyza/ „Wielki Piątek jest warunkiem Niedzieli Zmartwychwstania. Jeżeli i Chrystusem cierpimy, i Chrystusem umieramy, i Chrystusem też zmartwychwstaniemy” – mówił podczas Liturgii Męki Pańskiej w katedrze gnieźnieńskiej bp Krzysztof Wętkowski.

Msze Święte

Trzebiesławice
Poniedziałek
8:00
Wtorek-Piątek
17:00
Sobota
8:00
Niedziela
8:00 | 11:30
Gołuchowice
Niedziela
10:00

Intencje Mszalne

Cmentarz

Kościół w Sieci

Liturgia Słowa