Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! Jan Paweł II

DAJ ZNICZOWI DRUGIE ŻYCIE

Dodane: 29 października 2022

Daj zniczowi drugie życie to inicjatywa, która już na stałe wpisała się w klimat dąbrowskich cmentarzy.

Polskie cmentarze, szczególnie na przełomie października i listopada, wyglądają wyjątkowo. Szczególnie po zmroku widok naszych nekropolii robi naprawdę duże wrażenie. Jednak i tą piękną tradycją wiąże się bardzo ważny problem – każdy cmentarz generuje tony śmieci. 

Wyrzucamy wypalone znicze, zwiędnięte wiązanki kwiatów, plastikowe opakowania czy stroiki wykonane i tworzyw sztucznych. Utylizacja tych odpadów to spore koszty, a często również i marnotrawstwo. A pamiętajmy, że troska o środowisko jest naszym obowiązkiem.

Dlatego zachęcamy do właściwej segregacji oraz ponownego wykorzystywania zniczy. Na cmentarzach staną specjalne regały, na których można będzie zostawić niepotrzebny już znicz, żeby ktoś inny mógł zabrać go do ponownego wykorzystania. Ważne, aby pozostawione znicze nie były zniszczone. Dzięki regałom każdy znicz może zyskać drugie życie.

Msze Święte

Trzebiesławice
Poniedziałek
8:00
Wtorek-Piątek
17:00
Sobota
8:00
Niedziela
8:00 | 11:30
Gołuchowice
Niedziela
10:00

Intencje Mszalne

Cmentarz

Kościół w Sieci

Liturgia Słowa