Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! Jan Paweł II

Peregrynacja Krzyża Papieskiego: 5-6 października 2022 r.

Dodane: 20 września 2022

Już niedługo, a dokładnie w dniach 05-06.10.2022 r. w naszej parafii będziemy przeżywać Peregrynację Krzyża Papieskiego i Relikwii Świętego Jana Pawła II. W związku i tym kilka informacji związanych i tym wydarzeniem.

Po pierwsze czym właściwie jest peregrynacja. W kościele katolickim jest to uroczyste przenoszenie lub przewożenie w celach kultowych relikwii, obrazów oraz innych przedmiotów kultu religijnego. W czasie trwania peregrynacji odprawiane są uroczyste nabożeństwa.

Drugim zagadnieniem jest niezwykła historia towarzysza ostatniej drogi krzyżowej Ojca świętego. Krzyż ten podarował swojej niepełnosprawnej żonie kochający mąż, który własnymi rękoma wyrzeźbił go w drewnie, następnie został On podarowany Karolowi Wojtyle. Symbol chrześcijaństwa znalazł się jednak w mieszkaniu sekretarza Jana Pawła II, księdza Mieczysława Mokrzyckiego, i wisiał tam na jednej ze ścian aż do pamiętnej, ostatniej drogi krzyżowej Papieża. Podczas tejże Drogi Krzyżowej w której nie mógł już osobiście uczestniczyć, poprosił o krzyż przy którym mogłby celebrować nabożeństwo, został mu wręczony właśnie ten krzyż i mieszkania ks. Mieczysława Mokrzyckiego. Od tej pory przedmiot ten stał się bardzo cenny i wartościowy. I właśnie tą relikwie będziemy mieli okazje gościć w naszym kościele.

PROGRAM PEREGRYNACJI

PAPIESKIEGO WIELKOPIĄTKOWEGO KRZYŻA

I RELIKWII ŚW.JANA PAWŁA I

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W TRZEBIESŁAWICACH

05 - 06 Października 2022 r.

Środa - 5 Października

Godz.15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz.15:30 - przyjazd Krzyża, Wprowadzenie do Kościoła, Powitanie przez Parafian
Godz.17:00 - Msza św. i Nabożeństwem Eucharystycznym
Godz.17:45 - Gorzkie Żale
Godz.18:00 - Adoracja Krzyża – Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Różańca, Straż Pożarna
Godz.18:30 – Adoracja Krzyża – Dla Wszystkich
Godz.20:00 - Droga Krzyżowa
Godz.21:00 - Apel Maryjny

Czwartek – 6 Października

Godz. 8:30 - Spowiedź
Godz. 9:00 - Msza św. i Sakramentem Namaszczenia Chorych
Godz. 10:00 - 12:00 - Adoracja Indywidualna
Godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego — Przekazanie Krzyża Papieskiego Kolejnej Parafii

Link do instrukcji Biskupa o Peregrynacji Krzyża Papieskiego.

http://diecezja.sosnowiec.pl/news/instrukcja-biskupa-o-peregrynacji-krzyza-papieskiego-5312

Msze Święte

Trzebiesławice
Poniedziałek
8:00
Wtorek-Piątek
17:00
Sobota
8:00
Niedziela
8:00 | 11:30
Gołuchowice
Niedziela
10:00

Intencje Mszalne

Cmentarz

Kościół w Sieci

Liturgia Słowa