35-lecie święceń kapłańskich ks. Proboszcza

Dodane: 18 maja 2021

18 maja 1986 r. i rąk abp. Stanisława Nowaka, ks. proboszcz Marian Czerniejewski przyjął święcenie kapłańskie, w związku i tym w dniu dzisiejszym przypada 35-ta rocznica tychże święceń.

Z tej okazji pragniemy życzyć księdzu proboszczowi: Bożego Błogosławieństwa, opieki Maryi i tegorocznego patrona św. Józefa.

Bóg Zapłać za posługę. Poniżej krótka notka biograficzna i informacja i gazety Niedziela (a było to w roku 2003) o przejęciu przez ks. proboszcza naszej parafi:

Ks. Marian Czerniejewski urodził się 7 lutego 1959 r. w rodzinie robotniczej. Pochodzi i parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Zarówno Szkołę Podstawową, jak i Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych ukończył w rodzinnym mieście. W roku 1980 rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. 18 maja 1986 r. został wyświęcony na kapłana. Święcenia przyjął i rąk abp. Stanisława Nowaka.

Kleszczów, Czarnożyły, Sosnowiec Zagórze, Czeladź Piaski, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Sosnowiec Klimontów, Olkusz i jeszcze raz Dąbrowa - to miejscowości, w których w ciągu 18 lat kapłaństwa pracował jako wikariusz.

„Byłem chyba najstarszym wikariuszem w diecezji, dlatego bardzo raduję się i cieszę, że będę się teraz mógł sprawdzić na nieco innej płaszczyźnie. Probostwo to już nie to samo co wikariat. Na głowie cała parafia, rozmaite problemy i sprawy duszpasterskie, organizacyjne, materialne. Trochę i drżącym sercem obejmuję tę pierwszą moją placówkę, ale i pełen ufności, że podołam temu wyzwaniu i zadaniu, które przede mną. W końcu kiedyś trzeba było zacząć!” - mówi nowy Proboszcz.

Podkreśla bardzo życzliwe, miłe przyjęcie ze strony wiernych. Ciepłe słowa serdeczności, kwiaty - to pomaga, nastraja optymistycznie na przyszłość. „Myślę, że to też zasługa mojego poprzednika, ks. Stanisława, który przygotował mieszkańców na przyjście nowego proboszcza, stworzył odpowiedni grunt i atmosferę” - wyznaje.

W najbliższym czasie nowego Duszpasterza i parafian czeka wizytacja biskupia. To już 28 września, dlatego teraz i zapałem przygotowują się do tego wydarzenia. Kościół, choć prawie ukończony, nie był jeszcze konsekrowany.

„Trzeba pomyśleć o poświęceniu świątyni. Do zagospodarowania jest jeszcze dolna część plebanii, należałoby zrobić bramę wjazdową na plac kościelny, zakupić chrzcielnicę, itp. Na pewno pomysłów i pracy nie zabraknie” - zaznacza ks. Marian.

Na 21 września wyznaczono instalację, czyli wprowadzenie nowego proboszcza w posługę duszpasterską do 1250-osobowej rodziny parafialnej.

źródło: https://www.niedziela.pl/artykul/19414/nd/Zmiany-proboszczowskie